پویان در

جک پارکینگ

  1. خانه
  2. جک پارکینگ

به نام خدا و با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم وبسایت پویان در ،در خدمت شما هستیم با معرفی یکی از خدمات خود به نام نصب و راه اندازی انواع جکهای پارکینگ در ابتدا با یک مقدمه شروع میکنیم.

جک پارکینگ

جک پارکینگ در مدل های متفاوتی در بازار موجود است که جنس های مختلفی دارند. اما برای اتوماتیک نمودن درب های لولایی بایستی جند فاکتور را مد نظر قرار داد تا بتوان بهترین بهره را از خرید خود برد. پویان در، مسیر انتخاب را با چند نکته اساسی برای شما ساده خواهد کرد.

وزن هر لنگه درب

تعدا تردد و باز شدن درب در شبانه روز

عرض هر لنگه درب

جک پارکینگ

انواع جک های پارکینگ موجود در بازار 

جک های پارکینگ یک مکانیسم مکانیکی ، هیدرولیکی و یا پنوماتیکی دارند که پس از نصب بر روی درب های لولایی امکان باز و بست درب را تنها با فشردن دکمه ریموت کنترل فراهم می کند. برتری جک های هیدرولیکی نسبت به مکانیکی ها امکان تردد بسیار بالا و همچنین درب های بسیار سنگین و صنعتی می باشد.

قطعات موجود در پک جک پارکینگ

مرکز کنترل – چشمی – چراغ چشمک زن – ریموت کنترل – جک بازویی – اتصالات نصب

مرکز کنترل : مغز جک پارکینگی است، به این صورت که کلیه فرمانهای باز و بست و توقف و… را قسمت مرکز کنترل صادر میکند.

چشمی : به کمک اشعه مادون قرمز وجود مانع خارجی بین درب را تشخیص می دهد و مانع از بسته شدن درب وآسیب رساندن به خودرو و اشخاص می شود.

چراغ چشمک زن : بسته به فرمان صادر شده از سوی مرکز کنترل، علایم هشداردهنده را نشان می دهد.

ریموت کنترل : وسیله ارتباط بین مصرف کننده و مرکز کنترل به عهده ریموت کنترل می باشد. به طور استاندارد دو عدد ریموت در پک جک بازویی موجود است که در صورت نیاز می توان تعداد آن را افزایش داد.

جک بازویی : وسیله ای هست که نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی مور نیاز برای باز و بست کردن درب لولایی تبدیل میکند.

جک پارکینگ الکترومکانیکی

این مدل از جک های بازویی مناسب برای تردد های نسبتا پایین و همچنین درب های با عرض کم می باشد که به وسیله نیروی مکانیکی و گیربکس کار می کند. نوع عملکرد این جک به این صورت است که موتور کوچکی در قسمت بالایی بازوی جک قرار دارد که به کمک گیربکس به ماردون جک کمک می کند تا با افزایش و یا کاهش طول باعث باز و بسته شدن درب شود. از لحاظ ایمنی نیز به مانند درب های هیدرولیکی دارای سطح امنیت مناسبی است که با افزودن یک قفل برقی می توان با خیال آسوده به استفاده از آن پرداخت.

جک پارکینگی هیدرولیکی

این نوع از جک ها معمولا برای مصارف صنعتی و تجاری که با درب های سنگین و تردد های بالا مواجه هستیم استفاده می شود. اساس کارکرد این نوع از جک ها فشار روغن می باشد. برتری اساسی جک های هیدرولیک نسبت به الکترومکانیکی ها قدرت بسیار زیاد، توانایی کارکرد نامحدود و استهلاک بسیارپایین آن است. در مقابل از لحاظ قیمتی بسیار گرانتر از جک های الکترومکانیکی هست.

به طور مختصر به بررسی چند برند معتبر و معروف بازار جک پارکینگی می پردازیم :

جک پارکینگی فک FAAC ایتالیا

این جک محصول کشور ایتالیا می باشد. مدت هاست که این برند با توجه به خدمات و کیفیتی که از خود نشان داده به عنوان یک برند قابل اعتماد در بازار شناخته می شود. جک پارکینگ فک با کاور آلومینیومی اضافه و شفت فولادی ضخیم و باکیفیت، مناسب برای تردد های بالا و شرایط آب و هوایی سخت می باشد. شاید بتوان حسن اصلی این جک را کارایی بسیار نرم و بی صدا و دوام مناسب آن دانست.

این برند در بین کسانی که به دنبال کیفیت هستند دارای بیشترین نصب در بازار ایران را داراست.جک پارکینگی فک در مدل های  مختلفی موجود بازار هست که برای واحد های مسکونی  با طول هر لنگه درب تا 3 متر و درب های دو لنگه صنعتی با حداکثر طول 7 متر می تواند باشد.

تخصص کمپانی فک تولید جک های هیدرولیک است اما با تولید جک های الکترومکانیکی با قیمت مناسب خود را در بازار جک های ارزان قیمت به عنوان یک برند قابل احترام جا داده است. مدل 412 یکی از پرفروشترین محصولات این برند برای درب های لولایی ساختمان های با تردد پایین است.

جک پارکینگی فدینی Fadini ایتالیا

این برند نیز محصول کشور ایتالیا است که به عنوان یکی از اولین شرکت های متخصص در زمینه درب اتوماتیک شناخته می شود.این جک دارای گستره ی نسبتا بزرگی از محصولات هست که بر روی انواع درهای لولایی قابل نصب می باشد. این جک از نوع هیدرولیک می باشد که مناسب برای تردد بالای 30 مرتبه در ساعت هست. برخی از مشخصات فنی جک فادینی به شرح زیر است :

قابلیت آزاد شدن در مواقع اظطراری

براکت های مستحکم و ضد زنگ

تنوع محصول برای گستره عرض درب 1.8 تا 7 متر

دوسرعته بودن

بدنه فلزی مناسب برای شرایط آب و هوایی سخت

مواردی که در خرید یک جک باید مد نظر قرار داد :

دوسرعته بودن جک ها (کم شدن سرعت در ابتدا و انتهای کورس باز و بسته شدن )

زاویه باز شوندگی

ولتاژ برق مصرفی ( ACیا DC بودن جک )

جنس چرخ دنده های گیربکس ( فلزی یا پلاستیکی )

نوع خلاص کردن

امکان استفاده از باطری بک آپ

برد قابل انطباق با تمام سیستم های RF Ideas

دارا بودن خروجی قفل برقی

داشتن میکروسوییچ ( در صورت عمل نکردن چشمی و برخورد با خودرو فشار وارده را تشخیص داده و درب را باز می کند ) اگر تمایل دارید درباره میکروسوییچ اطلاعات بیشتری کسب کنید میتوانید برروی میکروسوییچ کلیک کنید.

درا بودن تایمر

پویان در

در پایان شما بیننده ی محترم را به تماشای فیلم نحوه کارکرد جک پارکینگ دعوت مینماییم.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

هم اکنون شرکت پویان در آماده عقد قرارداد با سازمان ها و ارگان ها میباشد جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید.

فهرست